O Bogu

Nowenna Pompejańska- dlaczego warto ją odmawiać?

Nowenna Pompejańska nazywana jest „modlitwą nie do odparcia” . Polega na odmawianiu 3 części różańca dziennie przez 54 dni.
Już od dawna słyszałyśmy o tej modlitwie :). Kilka razy mówiłyśmy sobie, że powinnyśmy zacząć ją w końcu odmawiać, zdarzało nam się widzieć osoby, które ją odmawiały i za każdym razem wydawało nam się to po prostu niemożliwe! Trzy różańce dziennie, kiedy do tej pory zasypiałyśmy na jednym dziesiątku!
Aż nadszedł październik 2018 r. , zmotywowałyśmy się wzajemnie i w końcu rozpoczęłyśmy swoją pierwszą Nowennę. To była jedna z najlepszych decyzji z naszym życiu ! 🙂 Uważamy, że różaniec jest jedną z najpiękniejszych modlitw.
Podpowiemy Wam, że dla nas najlepszym sposobem na skupienie się na modlitwie jest rozmyślanie poszczególnych tajemnic które mówimy :).

Chcemy Was zachęcić, żebyście postanowili spróbować odmawiać Nowennę, z doświadczenia już wiemy, że największym sukcesem jest już decyzja o tym, że od jutra zaczynamy!
Może być ciężko, ale trud jest niczym przy tym jakie łaski otrzymujemy :).


Dlaczego warto odmawiać Nowennę Pompejańską?
– po pierwsze tak jak napisałyśmy na samym początku – jest to modlitwa „nie do odparcia” i wierzymy, że Maryja potrafi wyprosić u Swego Syna ogrom łask. Same odczułyśmy to na „własnej skórze”, słyszałyśmy i czytałyśmy wiele świadectw na ten temat :),
– dzięki tej modlitwie pogłębiamy swoją relację z Maryją, przybliżamy się do Niej , staje się naszą Przyjaciółką.. 🙂
– daje nam nadzieję i pokój w sercu,
– motywuje nas do modlitwy, do trwania przy Panu Jezusie,
– uczy systematyczności i mobilizacji.

Dokładną „instrukcję” odmawiania Nowenny znajdziecie tutaj : https://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/ .
Zachęcamy też do zainstalowania aplikacji, dzięki której nie pogubicie się z ilością odmówionych dni i będziecie mieli rozpisane teksty modlitwy.


Kiedy zaczniesz odmawiać Nowennę Pompejańską przekonasz się , że nie da się bez niej żyć i gdy skończysz jedną, będziesz myśleć o tym by odmawiać kolejną! 🙂

Jeśli macie jeszcze dylemat czy rozpocząć odmawianie Nowenny to koniecznie wejdźcie na stronę https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/ i poczytajcie świadectwa 🙂 (znajdziecie je też w aplikacji, którą Wam poleciłyśmy) .

Kto z Was ma już doświadczenie tej cudownej modlitwy? 🙂

Jeden Komentarz

  • Karolina

    Jestem w trakcie odmawiania nowenny ( zaczęłam 1 listopada, wiec większa część już za mną) Pierwszy raz ją odmawiam 🙂 Znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji w moim życiu, z którą nie potrafiłam sobie poradzić i to tak na prawdę mnie skłoniło do rozpoczęcia Nowenny. Ta modlitwa niesamowicie wycisza, uspokaja myśli i pomaga „przetrwać” nawet w najgorszych sytuacjach w życiu. Zauważyłam też, ze odkąd odmawiam Nowennę przestałam marnować czas na niepotrzebne przemyślenia, albo po prostu na tzw. gapienie się w sufit- po jakimś czasie automatycznie kiedy mam tylko jakąś wolną chwilę zaczynam kolejną dziesiątkę. Rzeczywiście przed rozpoczęciem Nowenny zastanawiałam się czy sobie poradzę? że przecież to są trzy różańce dziennie, ale okazało się, że wcale nie jest to takie trudne i z czasem staje się bardzo naturalne 😉 Nadal jest mi ciężko i zdarzają się mi gorsze dni, ale dzięki tej modlitwie wiem i czuję, że mam niesamowite wsparcie tam z góry. Moją modlitwę zakończę w piękny dzień, bo 24 grudnia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *