Non classé

Nasz fotelik samochodowy dla Nikosia – Kinderkraft MYAWAY

Tak jak u każdego rodzica, tak również u nas przyszedł czas na zmianę fotelika samochodowego na większy. Musieliśmy również pomyśleć o drugim, żeby mieć go zawsze w razie podróży drugim samochodem. Tym razem zdecydowaliśmy się na fotelik z firmy Kinderkraft MAYWAY. Wcześniej przeczytaliśmy o nim mnóstwo pozytywnych opinii, które zachęciły nas do wyboru właśnie tego modelu. Służy on nam już od dłuższego czasu, jesteśmy z niego zadowoleni. Z przyjemnością podzielimy się z Wami plusami i tym, dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten fotelik.

.Główne jego cechy to:
*NAJWAŻNIEJSZE- testowany i homologowany zgodnie z europejskim regulaminem Bezpieczeństwa ECE R 44/04, przeszedł również testy zderzeniowe w Tass International,

*Kategoria wagowa : 0-36 kg (czyli posłuży nam od niemowlaczka aż do około 12 roku życia),

*fotelik posiada 5- punktowe pasy bezpieczeństwa, które mają miękkie osłonki na ramiona i wkładkę krokową,*RWF– czyli funkcja zamontowania fotelika tyłem do kierunku jazdy ( w tej pozycji mogą jeździć dzieci aż do 18 kg). Za pewne większość z Was już wie, że jest to znacznie bezpieczniejsza pozycja dla dziecka w czasie jazdy.

* Posiada 4 pozycje ustawienia-
wspomniana przez nas wyżej RWF i 3 pozycje do jazdy przodem (dokładniej:
• POZYCJA 1 – przeznaczona dla najstarszych dzieci, czyli najbardziej pionowo ustawiony fotelik(waga dziecka 9 kg – 36 kg)
• POZYCJA 2 – fotelik odchylony (waga dziecka 9 kg – 18 kg)
• POZYCJA 3 – fotelik w pozycji półleżącej (waga dziecka 9 kg – 18 kg)
• RWF – pozycja najbardziej położona (waga dziecka 0-18 kg)

Myślę, że zmiana pozycji jest dużym plusem, kiedy dziecko zasypia podczas jazdy.

* Możliwość mocowania za pomocą ISOFIX, TOP TETHER (czyli pasa, który zapobiega niekontrolowanym obrotom fotelika w razie wypadku) oraz pasów samochodowych.

*fotelik ma wzmocnioną skorupę i dodatkowo wzmocniony zagłówek, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo podczas zderzeń bocznych,*możliwość regulacji zagłówka (aż 10 poziomów) i pasów (jedną ręką),

*fotelik posiada również system wskaźnika poprawnego wpięcia pasów, ISOFIXA i Top Tethera (jak mamy poprawnie wszystko wpięte ukazuje się nam kolor zielony),*oprócz tego wszystkiego plusem są antypoślizgowe nakładki na pasach, dodatkowe wkładki dla niemowlaczka, miękki i miły w dotyku materiał, który łatwo zdejmiemy i wypierzemy w pralce i magnetyczne zaczepy, do których przed zapięciem dziecka w foteliku możemy doczepić pasy, żeby nam nie przeszkadzały :).

My jesteśmy bardzo zadowoleni właśnie z tego modelu fotelika, Nikoś też odkąd go mamy polubił jazdę samochodem :). Widzę, że podczas jazdy ,kiedy zaśnie jest Mu w nim naprawdę wygodnie. Cały czas walczymy jeszcze o przyzwyczajenie Go do jazdy tyłem :).

Wrzucamy Wam również link do obejrzenia z crash testów fotelika- https://youtu.be/ueSR2kaGHmE oraz link do zakupu : KLIK .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *